Bez kategorii

Jak pozostać trzeźwym?

W Polsce wiele osób ma problem z alkoholem. Alkoholizm to uzależnienie, z którego bardzo ciężko wyjść. Nierzadko jedynym sposobem jest prywatna terapia alkoholowa. Pomaga ona wyjść z nałogu, jednakże trzeba też wiedzieć, jak z uzależnieniem radzić sobie już po zakończeniu leczenia w ośrodku leczenia uzależnień.

W jaki sposób pozostać trzeźwym po terapii alkoholowej?

Kiedy osobie uzależnionej udało się już uporać z kryzysem życiowym i przestała ona pić, musi się ona przygotować na kolejne wyzwania w walce z nałogiem. Okazuje się, że życie bez alkoholu jest pełne pułapek, których trzeba unikać. Należy pamiętać, że alkoholikiem jest się przez całe życie. Zmagania z chęcią sięgnięcia po napoje wysokoprocentowe będą się toczyć nieustannie, z czasem jednak będą one coraz mniej dokuczliwe. Osoba chora musi zatem pamiętać, by unikać różnego rodzaju wyzwalaczy uzależnienia czy sytuacji stresowych, które mogłyby doprowadzić do utraty kontroli nad emocjami i sięgnięcie po zakazany produkt. Prywatna terapia alkoholowa prowadzona w specjalnych ośrodkach przygotowuje swoich podopiecznych do życia bez alkoholu również poza murami placówki, jednak zachowanie trzeźwości wymaga nieustannej pracy nad sobą każdego dnia, a także uważności. Nawet niewielki błąd może spowodować nawrót choroby. Dlatego też osoby uzależnione muszą być bardzo ostrożne, szczególnie na początku życia po terapii. Będą się musiały mierzyć z wieloma kryzysami, jednak silna wola i wsparcie innych pozwolą mu każde takie chwilowe załamanie przezwyciężyć.

Więcej na temat prywatnej terapii alkoholowej znajdziesz na stronie https://www.alkoholizm.org.pl/

Pozostanie w trzeźwości

Alkoholizm to bardzo wyniszczający nałóg. Wyjście z niego niejednokrotnie wymaga pomocy innych osób, a najlepiej specjalistów. Dlatego też tak dużą popularnością cieszy się prywatna terapia alkoholowa. Jest ona bardzo skuteczna, dlatego warto na nią postawić. Nie można jednak zapominać, że prawdziwa walka będzie się rozgrywać poza murami ośrodka, w życiu codziennym. Z problemem alkoholizmu osoba chora będzie się musiała mierzyć każdego dnia. Terapia alkoholowa to bardzo dobry wybór na początek, kiedy podejmie się decyzję o uwolnieniu się od nałogu. Po zakończeniu terapii w ośrodku warto pozostać w kontakcie z terapeutami, a także uczęszczać regularnie na spotkania grup wsparcia osób, które mierzyły się z podobnym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =

Redakcja poleca