Bez kategorii

Mechanizm rozpraszania i rozdwajania ja w chorobie alkoholowej

Wszelka forma uzależnienia – od hazardu, poprzez seks czy wszelkiego rodzaju używki jest niebezpieczna dla zdrowego funkcjonowania w życiu człowieka. Bardzo popularnym uzależnieniem jest choroba alkoholowa. W nałóg picia wpadają przeróżne osoby – od tych wysoko postawionych, w największych korporacjach na świecie, po ludzi bezdomnych czy skrajnie biednych. Z pewnością skutki choroby alkoholowej są tragiczne dla każdej osoby i warto zawczasu postarać się za wszelką cenę wyjść z nałogu.

Jakie są skutki nadużywania alkoholu?

Z pewnością wielu osobom wydaje się, że początkowe nadużywanie alkoholu nie zaprowadzi ich do nałogu. Tymczasem, pijąc regularnie nawet małych ilości trunków zazwyczaj jest prostą drogą do wpadnięcie w szpony alkoholizmu. Bardzo zdradliwym motywem tego, że ktoś zaczął pić jest to, że po nadużyciu trunku staje się on pewny siebie. To bardzo często prowadzi do choroby o nazwie rozdwojone ja. Osoba dopiero po napiciu się alkoholu, czuje się atrakcyjna, pewna siebie, posiadająca kontrolę nad własnym ja. Z kolei bez trunku we krwi czuje jedynie pustkę i bezsens istnienia. Nie wierzy w siebie i czuje się totalnie bezwartościowa.

Gdzie udać się po pomoc?

Nie ma lepszej drogi wyjścia z nałogu niż terapia. Najlepiej wybrać jakiś prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu, gdzie współpracuje się z najlepszymi terapeutami, którzy prowadzą dogłębną analizę przyczyn picia a także przypadków rozdwojonego ja. Osoby bogatsze z pewnością mają większe szanse na dostanie się do prywatnego ośrodka leczenia alkoholizmu. Niestety, koszty takiego leczenia nie są pokrywane przez państwo i są one dość wysokie. Jednak po odbyciu takiej terapii można zacząć praktycznie żyć na nowo i być zwyczajnie wolnym. Sidła nałogu są bardzo ciasne i większość osób nie widzi dla siebie drogi wyjścia. To jak czują się oni po wypiciu trunku sprawia, że jeszcze bardziej trwanie w tym nałogu jest dla nich atrakcyjne. Terapie pozwoli spojrzeć na całą sytuację z dystansem i chłodnym okiem ocenić, że wyrządza ona więcej szkód niż korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 − 1 =

Redakcja poleca