Bez kategorii

Odstawienie alkoholu – o tym powinieneś wiedzieć!

Uzależnienie od picia alkoholu to bez wątpienia jeden z większych społecznych problemów, z którym musimy się codziennie mierzyć w Polsce. Przez lata jednak, temat ten był ignorowany oraz zamiatany przez dywan. Na szczęście od kilku lat sukcesywnie zwiększa się świadomość społeczeństwa odnośnie picia i nadużywania różnych środków odurzających i uzależniających- w tym oczywiście alkoholu. Jeżeli jesteś zainteresowany tą tematyka i chcesz poznać skutki, które niesie za sobą odstawienie i rezygnacja z tego nałogi, to świetnie trafiłeś. Serdecznie zapraszamy Cię do lektury tego tekstu.

Uzależnienie od alkoholu

Wielu z nas błędnie wydaje się, że uzależnienie od alkoholu i czynne jego nadużywanie jest już najgorszym i najtrudniejszym stadium tej choroby. Niestety rzeczywistość okazuje się być zupełnie inna, o czym często boleśnie przekonują się alkoholicy oraz ich rodziny. Samo leczenie alkoholizmu trwa bardzo długo i zdecydowanie nie kończy się z momentem rozpoczęcie abstynencji. Wielu alkoholików pozostaje nimi do końca życia, gdyż choroba jest praktycznie nieuleczalna, można jedynie zostać alkoholikiem niepijącym- abstynentem. Jakie są, więc skutki odstawienia alkoholu przez osobę regularnie go nadużywająca?

Skutki odstawienia alkoholu

W przypadku osób, które realnie przez wiele lat były uzależnione od alkoholu, zestaw syndromów odstawiennych jest naprawdę bardzo mocno rozbudowany. Należy zaliczyć do nich przede wszystkim: nudności, wymioty, drżenie powiek, drżenie języka, drżenie rąk, migreny, tachykardia, wzrost ciśnienia krwi, złe samopoczucie, stany lękowe i depresyjne, halucynacje, omamy czy też problemy ze snem. Oczywiście wszystkie wymienione tutaj zaburzenia zdrowotne wynikają z samego faktu nagłego odstawienia alkoholu. Trzeba doliczyć do tego choroby związane z długotrwałym nadużywaniem tej substancji. Wielu alkoholików cierpi na marskość wątroby, zapalenia jelit, zaburzenia łaknienia czy też na różne ciężkie choroby psychiczne. Należy pamiętać, że skutki odstawienia alkoholu z czasem się osłabiają, by w końcu całkowicie przeminąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × 5 =

Redakcja poleca