Dla rodziny

Związek, a osoba uzależniona od alkoholu – czy to ma szanse się udać?

Życie z osobą uzależnioną od alkoholu bywa niesamowicie trudne. Osoby, będące w takim związku bardzo często zastanawiają się czy odejść od pijącego partnera. Taki związek z całą pewnością jest niesamowicie stresujący.

Związek z osobą uzależnioną

Kiedy osoba będąca w związku zauważa, że partner ma problemy z alkoholem, na początku chce jak najszybciej pomóc. Podjęcie fachowej pomocy jest bardzo ważne. Alkoholizm pociąga za sobą zmiany w życiu – codzienność z osobą uzależnioną jest bardzo stresująca. Osoba pijąca alkohol bardzo często pije, ponieważ chce się odstresować po ciężkiej pracy lub po kłótni z partnerem. Niesamowicie często alkoholik oskarża swojego partnera o to, że pije. Najważniejszą rolą partnera osoby pijącej jest to, aby uświadomić taką osobę, że jest uzależniona. Związek z alkoholikiem jest na prawdę niesamowicie ciężki. Często alkoholik nie chce się podjąć leczenia, bo po prostu nie widzi swojego problemu.

Wady bycia z alkoholikiem

Osoba będąca w związku z osobą uzależnioną od alkoholu bardzo często wpada w syndrom współuzależnienia. Długotrwałe przebywanie z taką osobą jest bardzo stresujące, niebezpieczne, a także powoduje napięcie psychiczne. Taki syndrom cechuje się przede wszystkim tym, że osoba, która stara się pomóc przestaje dbać o swoje potrzeby, ciągle towarzyszy jej straszny lęk oraz taka osoba bardzo często przejmuje kontrolę nad życiem alkoholika w celu pomocy. Uzależnienie od alkoholu potrafi wykończyć nie tylko osobę chorą, ale również jej całe otoczenie. Czy taki związek ma szansę się udać? Oczywiście, ale tylko pod warunkiem, że osoba uzależniona podejmie szybko leczenie. Pomoc specjalisty w tym przypadku jest bardzo ważna. Tylko podejmując się leczenia osoba chora może odzyskać poczucie całkowitej sprawności i wewnętrzny spokój. Osoba uzależniona musi zrobić wszystko, aby powrócić do zdrowia.

Związek z osobą uzależnioną jest na prawdę bardzo ciężki. Ważne jest wsparcie, a także szybka pomoc psychologiczna dla osoby uzależnionej od alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + nineteen =

Redakcja poleca