Bez kategorii

Walka o rodzinę zawsze ma sens! O terapii dla rodziny alkoholika

Żyjemy w świecie, w którym modne jest bycie pięknym, zadbanym, pozbawionym nałogów, świecącym przykładem. Jednak życie nie zawsze toczy się tak, jakbyśmy tego chcieli. Zdarzają się sytuacje, które potrafią diametralnie zmienić naszą codzienność. W takim gorszym dla nas czasie, zdarza się, że sięgamy po używki. Uzależnienie od alkoholu to poważna sprawa, która dotyka nie tylko uzależnionego, ale i całą jego rodzinę. Kiedy sytuacja wymyka nam się spod kontroli, zdecydowanie warto skorzystać z terapii. To może mieć wpływ na nasze całe przyszłe życie.

Czas dla siebie, czas dla rodziny

Kiedy w naszej rodzinie zdarzy się kryzysowa sytuacją, jaką jest uzależnienie od alkoholu, należy od razu podjąć walkę. To żadna przyjemność, kiedy rodzic alkoholik przychodzi pijany do domu, robi awantury, nie daje normalnie żyć. Najlepszym rozwiązaniem jest motywowanie osoby chorej do wzięcia udziału w leczeniu, czy to na oddziale zamkniętym, czy na zwykłej terapii. Dobór rodzaju terapii będzie uzależniony od siły uzależnienia i tego, w jakim stanie jest dany pacjent. Dla rodziny alkoholika terapia jest równie ważna, co dla samego chorego. Ona również potrzebuje pomocy, by mieć siły na dalszą walkę o zdrowie członka rodziny, by móc nauczyć się żyć
w tych wyjątkowych okolicznościach.

Terapia dla rodziny alkoholika

Aby móc skutecznie wyjść ze współuzależnienia, bardzo ważne jest wsparcie ze strony specjalistów, takich jak psychologowie, terapeuci czy lekarze. Kiedy już zdecydujemy się na leczenie, możemy spodziewać się:
– pomocy w uświadomieniu sobie problemu, z jakim się zmaga na co dzień osoba uzależniona
– poznania mechanizmów działania osób uzależnionych
– wypracowania zmiany nastawienia w stosunku do alkoholika

Poddanie się terapii dla współuzależnionych jest ogromną szansą na to, aby znaleźć rozwiązania mogące przyczynić się do uratowania rodziny. Jest to wielka pomoc dla uzależnionego. Dzięki większej świadomości pewnych mechanizmów, bliscy mogą je szybko wychwytywać i w porę zdążyć z pomocą. Zawsze warto walczyć o rodzinę, miłość, o osobę chorą. Terapia może w tym tylko pomóc, więc nie warto z nią zwlekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × four =

Redakcja poleca